muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Radosław Rasiński

Urodziłem się w 1977 roku w Zielonej Górze i tutaj także zacząłem swoją edukację muzyczną początkowo w Ognisku Muzycznym a potem w Szkole Muzycznej I stopnia.
Od samego początku byłem zafascynowany syntezatorami oraz wszystkim co jest związane muzyką elektroniczną.

Pierwsze moje kompozycje powstawały w dość prymitywny sposób, wykorzystywałem w nich wszystko co mogło wydawać jakieś dzwięki (m.in.: komputer Commodore 64 czy organy elektronowe B11), dlatego produkcje te nie były zbyt dobrze brzmiące.

W 1997 roku wreszcie rozbudowałem swoje instrumentatium o pierwsze profesjonalne instrumenty (Yamaha CS1x oraz Roland Juno 106) i wtedy dopiero poznałem prawdziwą radość tworzenia muzyki w oparciu o system synchronizacji instrumentów MIDI. Tak powstał pierwszy materiał noszący nazwę "Crystal Themes I-XI", który postanowiłem wysłać do Jerzego Kordowicza prowadzącego w tym czasie program poświęcony muzyce elektronicznej na antenie Radiowej Trójki.W tym samym roku w podsumowaniu Trójkowej Listy Elektronicznych Nagrań ku mojemu wielkiemu zdziwieniu utwór "Crystal Theme XIII" znalazł się na pierwszym miejscu, co zachęciło mnie do dalszych eksperymentów z brzmieniami syntetycznymi.

W roku 2000 zostałem ponownie laureatem TOP TLEN'u tym razem dzięki kompozycji "Zero" a jedna ze starszych moich produkcji uplasowała się na miejscu piątym. W kolejnych latach powstały jeszcze trzy płyty w których zacząłem wykorzystywać (choć początkowo z wielką niechęcią) instrumenty wirtualne. Obecnie pracuję nad szóstym już materiałem muzycznym, będzie on nosił nazwę "Nemesis" i mimo współtworzenia jednocześnie z bratem duet Alchemist mam zamiar ukończyć pracę nad tym projektem do końca 2004 roku.


Źródło: strona oficjalna artysty, materiał umieszczony za zgodą autora, więcej szczegółów na stronie
www.rasinski.prv.pl/ 
 
 
 
Radosław Rasiński

« powrót