muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Polaris

Imię: Jakub
Nazwisko: Kmieć
Data urodzenia: 1975.08.11.
Miejsce pobytu: Układ Słoneczny / Ziemia / Europa / Polska / Łódź
Muzyką zajmuję się od: 1993 roku (Atari XL ;) )
Sprzęt: Roland XP-50, PC, Marian Marc-2
Ulubieni twórcy: Tangerine Dream, Klaus Schulze, Kraftwerk, Ashra, Neuronium, Biosphere, FSOL, ['ramp], Air, Mindflux, Spyra ...

Dlaczego tworzę muzykę  elektroniczną? : A dlaczego Picasso malował obrazy? 

W kilku słowach:

Pierwszy raz zacząłem tworzyć muzykę w 1993 roku przy pomocy komputera Atari XL i fantastycznego na owe czasy programu Chaos Music Composer, krok po kroku nabywając umiejętności przelewania tego, co rodzi się w wyobraźni na postać zrozumiałą dla ludzkiego ucha i umysłu.

W międzyczasie zainteresowałem się nurtem dziś określanym jako 'szkoła berlińska'.

Pierwsze nagrania syntezatorowe zarejestrowałem u znajomego muzyka - były to prymitywne zabawy Korgiem PolySix'em, Poly-800, Rolandem Alpha-Juno 2. Dopiero po zakupie własnego PC-ta mogłem urzeczywistnić swoje marzenia i zacząć tworzyć muzykę na własny rachunek.

Moja muzyka jest wypadkową zainteresowań muzycznych, tworząc konkretny utwór staram się przekazać jakąś dawkę emocji, nastrój chwili, w której ta muzyka powstawała.

Muzyką zajmuję z czystej pasji, to co robię stanowi dla mnie jakąś odskocznię od codziennej szarości. Poza tym kiedy nasiąknie się twórczością takich sław jak choćby Tangerine Dream nie sposób pohamować wyobraźni. Cieszy mnie też fakt, że nie tworzę wyłącznie dla siebie i "do szuflady".


 
Źródło: strona oficjalna artysty, materiał umieszczony za zgodą autora, więcej szczegółów na stronie
http://www.toya.net.pl/~polaris/

 

 
Polaris

« powrót