muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Daniel Bloom

   Producent, kompozytor, multiinstrumentalista i wokalista. Jest odpowiedzialny za brzmienie Physical Love.
Skończył szkołę muzyczną w klasie fortepianu, oraz archeologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pierwsze muzyczne kroki stawiał jako perkusista w punkowych zespołach pierwszej połowy lat osiemdziesiątych (IRIDIUM, REPLAY). Na studiach założył zespół w stylistyce New Romantic - THE WE, będąc wokalistą i klawiszowcem.
Kolejnym przedsięwzięciem był projekt pt. BLOOM, z którym wystartowali w 1994 roku do eliminacji na Mokotowską Jesień w Warszawie, ale niestety nie dostali się do finałów (zwycięzcą wówczas został zespół Myslowitz). Po pewnym czasie swoją działalność muzyczną skierował na tory elektroniki, fascynując się rockiem elektronicznym lat 70-tych (m.in.Klaus Schulze). Koncertował wtedy w toruńskich klubach, choć nie tylko. Jego koncert w Toruńskim Planetarium, został zarejestrowany i wydany na płycie pt. THORN (1995 rok), był to debiut fonograficzny. Od tego czasu muzyka z tej płyty często gościła w audycji Jerzego Kordowicza, na liście przebojów muzyki elektronicznej - TOP TLEN (Pr.III). Utwór "2 minuty życia Elsie" pochodzący z tej płyty został wybrany najlepszym utworem elektronicznym roku 1997. Koncertował na wielu festiwalach muzyki elektronicznej w całej Polsce.
W 1999 roku zagrał rolę Szpilberga w filmie Kallafiorr.
Oprócz działalności w Physical Love prowadzi z Głosem projekt - Paralogic (elektroniczna muzyka eksperymentalna), kontynuuje również solową działalność jako Daniel Bloom.
Hobby: żeglartwo, gry komputerowe, wędkarstwo, podróże, stare syntezatory analogowe, Egipt, kuchnia dalekowschodnia.

 

Źródło: strona oficjalna artysty, materiał umieszczony za zgodą autora, więcej szczegółów na stronie:

www.physicallove.pl/


Dyskografia:

Daniel Bloom

"Thorn" (1995)
"Completly" (epka) (2001)
"Krawędź światóW" (2001)
"Horyzont Zdarzeń" (2003)
"Tulipany" (2005)

Paralogic (Daniel Bloom, Jacek Drzycimski)

"Live at Nova Theatre" (2003)

Physical Love (Daniel Bloom, Jacek Borcuch, Jacek Drzycimski)

"Kallafior" (2000)
"S.O.S. Kosmos" (2002)

 

 




Daniel Bloom

« powrót