muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Odyssey

BIOGRAFIA

1978-1993

Właściwe nazwisko Tomasz Pauszek.
Urodzony 7 maja 1978 roku w Bydgoszczy.
W 1989 roku podejmuje naukę gry na instrumentach klawiszowych. Od tego czasu rośnie jego zainteresowanie tymi instrumentami, zwłaszcza syntezatorami oraz muzyką elektroniczną.

1993-1999

ODYSSEY kończy szkołę średnią i rozpoczyna studia na kierunku Wychowanie Muzyczne  (późniejsza Edukacja Artystyczna) na Akademii Bydgoskiej.
Wtedy również powstają jego pierwsze kompozycje.

2000

5 stycznia daje swój pierwszy koncert pt. „ELECTRIC NIGHT", w klubie Blue Haeven w Solcu Kujawskim. W repertuarze znajdują się głównie wczesne utwory Odyssey'a, łączące wyrazistą linię melodyczną z nowoczesnymi  rytmami.
W lutym z okazji Walentynek, decyduje się zagrać koncert „2000 Walentynek" w EuroClubie w Bydgoszczy.
Późniejsze miesiące ODYSSEY spędza na przygotowaniach nowego materiału. Wraz z innym bydgoskim muzykiem Pawłem Murlikiem postanawia stworzyć Bydgoski Festiwal Niezależnej Muzyki Elektronicznej SYNTH ART FESTIVAL, którego pierwsza edycja odbywa się 10 grudnia w bydgoskim klubie Remiza. ODYSSEY prezentuje na festiwalu najnowsze kompozycje, które znajdą się później na jego debiutanckiej płycie.

2001

ODYSSEY pracuje nad swoim pierwszym albumem pt. "SYNTHARSIS". Album w postaci CD-R wydany własnym sumptem przez kompozytora ukazuje się w lipcu 2001. Fragmenty albumu prezentowane są w wielu programach radiowych, m.in. w STUDIO TLEN w Programie 3 Polskiego Radia, czy Elmanii w Radiu Plus.
Jednocześnie od początku roku ODYSSEY zaczyna serię koncertów promujących album.
Koncerty otrzymują wspólną nazwę "2001:SYNTHARSIS SHOWCASES"

W tym czasie również przygotowuje wspólnie z bydgoskimi muzykami drugą edycję SYNTH ART FESTIVAL, na który złożą się oprócz konkursu dla debiutantów, koncerty m.in. Artura Lasonia czy zespołu REMOTE SPACES.

2002

Debiutancki album zostaje przyjęty ciepło przez słuchaczy, a w maju utwór THE SPACE INSIDE pojawia się na płycie czasopisma ESTRADA I STUDIO. ODYSSEY angażuje się również w przygotowanie już trzeciego SYNTH ART FESTIVAL, pod zmienioną nieco formułą, jednego wielkiego widowiska. Impreza odbywa się 1 czerwca na polanie Różopole w bydgoskim Myślęcinku. Wystawione zostaje tam widowisko multimedialne pt. „CyberNETyczna Ekologia", okraszone efektami świetlnymi i laserowymi, z udziałem teatru tańca i pantomimy.
Ze względu na pozytywne przyjęcie spektakl zostaje ponownie wystawiony 23 czerwca pod zmienionym tytułem „CyberNETyczna historia Świata".
 
W tym roku rozwija również współpracę z zespołem REMOTE SPACES, co owocuje nagraniem wspólnego albumu nazwanego „YPSILON PROJECT", zarejestrowanego we wrześniu w studiu ODYSSEY'a.
W listopadzie ukazuje się pięciopłytowa seria wydawnictwa ANYMUSIC pt. „Wyspa łagodności", na jednej z części („Historia Pewnej Chwili") pojawia się utwór „Time & Deep" z płyty „SYNTHARSIS".

2003

ODYSSEY pracuje cały czas nad płytą „YPSILON PROJECT". Z powodu trudności technicznych wydanie płyty opóźnia się.
W lutym nawiązuje współpracę producencką z zespołem WAXFOOD (Robert Czurak, Konrad Kucz, Harper).
21 czerwca odbywa się ponownie bydgoski SYNTH ART FESTIVAL, gdzie zostaje zaprezentowany spektakl multimedialny „CYBERE".
W lipcu utwory ODYSSEY'a zostają wykorzystane podczas uroczystości otwarcia Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy do lat 23 w Bydgoszczy, w widowisku pt. „ŻYWIOŁY SPORTU".
W sierpniu ODYSSEY zostaje zaproszony do zagrania koncertu na Zamku Krzyżackim w Świeciu z okazji inauguracji „Galerii Bezdomnej", wystawiającej prace wielu znanych i cenionych artystów fotografików. Koncert zatytułowany „PHOTONIQUES", odbywa się 23 sierpnia .

W tym czasie ODYSSEY rozpoczyna również współpracę z cenionym muzykiem nowej sceny elektronicznej, Łukaszem Pawlakiem (1/2 Nemesis) w ramach projektu CITY SONGS.

Po kłopotach technicznych, album ODYSSEY vs. REMOTE SPACES - „YPSILON PROJECT" ukazuje się pod koniec listopada, w postaci płyty CD-R, wydanej przez ODYSSEY'a i REMOTE SPACES.
 
2004

ODYSSEY zostaje zaproszony przez Darka DARO Pielacińskiego do ponownego zagrania z okazji Walentynek.
Koncert odbywa się 14 lutego w warszawskim klubie KARUZELA.

W lutym ukazuje się recenzja płyty „YPSILON PROJECT" w znanym holenderskim magazynie "ALPHA CENTAURI MAGAZINE".
W kwietniu w tym samym magazynie pojawia się recenzja płyty "SYNTHARSIS".
W nocy z 30 kwietnia na 1 maja ODYSSEY z grupą SYNTH@RT, wystawia na Starym Rynku w Bydgoszczy, widowisko multimedialne pt. "EUROPA", w ramach obchodów integracji europejskiej.

W czerwcu, muzyka ODYSSEY`a zostaje wykorzystana podczas artystycznej części ceremonii otwarcia SPAR Pucharu Europy w Lekkiej Atletyce w Bydgoszczy.

Pod koniec sierpnia ODYSSEY, z nowym eksperymentalnym projektem, pod nazwą RND zostaje zaproszony do zagrania koncertu w ramach Warsaw Electronic Festival. Koncert odbywa się 9 października w warszawskiej Galerii ZACHĘTA.

Od listopada ODYSSEY przygotowuje prezent dla fanów z okazji 5-cio lecia działalności, projekt pod nazwą "[e@rly.works.net]. Projekt składa się z 12 utworów publikowanych pojedynczo, co miesiąc na oficjalnej stronie ODYSSEY`a od stycznia 2005. Utwory wzbogacone są grafikami Łukasza Pawlaka z REQUIEM RECORDS.

ODYSSEY przygotowuje również wydanie swojej drugiej solowej płyty pt. "X-SPACE ODYSSEY".
Premiera przewidywana jest na pierwszą połowę 2005 roku.

 

Więcej informacji na stronie oficjalnej artysty:

http://www.odyssey.neo.pl/
Odyssey

« powrót