muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Nemezis

Grupa powstała pod koniec 1996r. jako projekt Łukasza Pawlaka.

Ciężar, hałas, perwersja, postindustrial - takie były początki. Pierwotnie muzyka Nemezis była kontynuacją industrianej stylistyki, którą prezentował wcześniejszy zespół Łukasza -
The Report (1992-96)

Przez ostatnie sześć lat działalności formacji przewinęło się przez Nemezis wiele osób. Ludzie przychodzili i odchodzili wnosząc do twórczości grupy kawałek siebie, co miało duży wpływ na zróżnicowanie tworzonej muzyki. Z okresu 96-98 pochodzą taśmy wydane przez oficynę Requiem Productions Records: NEMEZIS - World is Factory I / Skwarki - Chasm NEMEZIS - World is Factory II / NEMEZIS - koncert ostrów3 / Kalinovsky & Marchoff.

Każdy z koncertów grupy był swoistym wydarzeniem - działania teatralne, wizualne, prezentacje video. Okres 1998-99 to nowy etap w działalności Nemezis. Nawiązana została współpraca z Wawrem z Końca Taniec, czego owocem jest płyta IZ-ZA7. Muzyka z niej pochodząca to połączenie nowoczesnej elektroniki z ambientem.

Na początku 2001 wydawnictwo SOULWORM wydaje małą 3" płytkę - Iced Eyes, będącą zapowiedzią tego co ma sie za chwilę wydarzyć.

VIVO Records proponuje Nemezis wydanie pierwszej oficjalne płyty, która ukazuje się pół roku później i nosi tytuł ,,Whispers From Behind The Window". Ten entuzjastycznie przyjęty przez krytyków album cieszy się sporym zainteresowaniem słuchaczy i odnosi coraz większe sukcesy na scenie muzyki ambientalno-elektronicznej.

W czasie realizacji tej płyty drugim członkiem Nemezis zostaje Maciej Staniecki (muzyk HEDONE i kompozytor muzyki filmowej). Odtąd Nemezis jako duet ma ugruntowany, niepowtarzalny styl. W trakcie powstawania "Whispers" z Nemezis współpracował także Wojtek Benicewicz.

Aktualnie grupa pracuje nad materiałem na kolejną płytę, której wydawcą także będzie VIVO.

Członkowie Nemezis prowadzą niezależną od dokonań grupy działalność solową . Łukasz Pawlak ma własne wydawnictwo REQUIEM REC, w ramach którego już od ponad dwóch lat wydaje i promuje polską scenę muzyki elektronicznej wydając m.in. płyty z cyklu CITY SONGS, a także SLEEP WELL.

Maciej natomiast pracuje nad muzyczną oprawą filmów. W jego dorobku jest muzyka, którą zilustrował film PARADOX LAKE (reż. Przemysław Reut), będący finalistą bardzo prestiżowego festiwalu filmów niezależnych SUNDANCE. Maciej Staniecki - jest tez autorem muzyki do dwóch przedstawień Teatru Imienia Róży Van Der Blaast i kilku etiud filmowych. W przygotowaniu jest jego pierwsza płyta - To co nieokreślone. Na co dzień zajmuje się "tworzeniem dźwięków do reklam, prezentacji i dżingli". Współpracował ze Sławkiem Pietrzakiem nad jego projektem Play. Obecnie działa w Nemezis i z Maćkiem Werkiem, z którym pracuje nad nowym materiałem HEDONE. Ostatnio skomponował muzykę do filmu "Superprodukcja" w reż. Juliusza Machulskiego.


Żrodło: Materiał wykorzystany za zgoda wytwórni Requiem Rec
Wiecej na stronie:

http://requiem.serpent.pl/nemezis
Nemezis

« powrót