muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

A.M. Samurai

A.M.Samurai na poważnie zaczął zajmować się muzyką od 1999r. Gatunek w jakim tworzy to dość szeroko pojęta muzyka elektroniczna. Komponuje szybsze utwory z gatunku spacesynth, a także wolniejsze w klimatach zbliżonych do Enigma, Schiller.

Pierwszy występ artysty odbył się w 1999r. w klubie Qvo Vadis w PKiN w Warszawie. Początkowo A.M.Samurai tworzył muzykę na potrzeby grupy tanecznej ENERGY. W 2000 r. rozpoczął współpracę z wytwórnią Axis Records (obecnie Alpha Centauri Records). Wówczas powstały takie utwory jak „Welcome To Space", „Exploration", czy „Cold Memories".

W 2005 r. utwór "Star Of Happiness" zajął drugie miejsce w niemieckim konkursie Spacesynth Contest i został wydany na składance „Spacesynth Contest Traxx". W międzyczasie przy współpracy z twórcą krótkich form filmowych VM-Rexorem zaczęły powstawać pierwsze teledyski. Powstało także kilka utworów muzycznych i materiałów reportażowych na potrzeby serwisu www.sandra.org.pl oraz reklama znanego programu antywirusowego Arcavir..

Wiele czynników spowodowało w 2006r. wstrzymanie prac nad albumem. W 2007r. prace zostały wznowione pod szyldem nowej wytwórni Spacesound Records. Przy współpracy z nową wytwórnią powstał m.in. chill-outowy remiks znanego utworu „The Things You Said" grupy Depeche Mode wydany na składance „Synthesizer Tribute To Depeche Mode. W zakresie wokalu A.M.Samurai współpracuje z różnymi wokalistami: Monika Adamczyk, Aneta Antkowicz, Daniel Pettersson. Partie gitarowe są dziełem gitarzysty sesyjnego Henrego.

W Marcu 2009r. przy współpracy z wokalistką Anette powstał teledysk Game 42 promujący debiutancki album The First Element, który został wydany 10 lipca 2009r. Dalsze plany A.M.Samurai to wydanie kolejnego albumu z muzyką chill-out.

Oficjalne strony internetowe związane z artystą:

Strona główna: www.samurai.street.pl

Profil Myspace: www.myspace.com/amsamuraimusic

Profil Muzzo.pl: http://am-samurai.muzzo.pl

Kanał Youtube: http://www.youtube.com/user/amsamurai


A.M. Samurai

« powrót