muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Nerious

Nazywam się Tomasz Szymański, mój pseudonim artystyczny: Nerious, urodziłem się w 1986 roku, jestem uczniem Technikum Mechanicznego w Bydgoszczy. Mój pierwszy kontakt z muzyką zaczął się w wieku czterech lat, wtedy to właśnie godzinami słuchałem utworów Jean'a Michel Jarre'a.
Komponować zacząłem w 1999r w programie "Music Creation" na konsoli Sony Playstation. Dwa lata później dostałem komputer P4 ,karta SBLive, obecnie korzystam z oprogramowania komputerowego oraz keyboard'a Yamaha PSR-520.Przez ten czas próbowałem się jakoś rozwijać w dziedzinie muzyki, wiec czytałem literaturę związaną z zasadami muzyki którą już opanowałem, obecnie biorę także lekcję pianina.
Tworzę szeroko pojęta muzykę elektroniczną w której można się dosłyszeć i trochę łagodnego el-popu, trochę szkoły berlińskiej i Ambient, czasem nawet elementów muzyki klasycznej. Moje sukcesy to opublikowanie mojego utworu w magazynie "Estrada i Studio", oraz dwóch utworów w audycji Piotra Lenarta "El-mania", współpracuję także z pewną grupą tworzącą el-muzyke.

Artyści których cenię to: Vangelis, J.M.Jarre, Enigma, Tangerine Dream.Z polskich wykonawców: Remote Spaces, Polaris.


Źródło: strona oficjalna artysty, materiał umieszczony za zgodą autora, więcej szczegółów na stronie
http://www.nerious.webpark.pl/#

Dyskografia:

"Neurotropium" (2004)
"Pejzaze" (2005)
"Last Wanderer" (2006)
Nerious

« powrót