muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Remi Mierzicki

REMI Mierzicki, ur. 23 maja 1977 r., w Kamieniu Pomorskim (woj. zachodniopomorskie).


"Muzyczną przygodę rozpocząłem w połowie lat 90-tych poznając twórczość Jean Michel Jarre'a - koncert RANDEZ VOUS HOUSTON zrobił na mnie ogromne wrażenie. Później poznałem min. Oxygene, Equinoxe i Chronologie. Po fascynacji muzyką Jarre'a, jak również Vangelisa, Kitaro, Mike Oldfielda i Michael'a Cretu, zacząłem odkrywać i poznawać polską muzykę elektroniczną. Spośród wielu ówczesnych twórców elektronicznych najbardziej spodobała mi się muzyka Marka Bilińskiego. Wtedy zrozumiałem, że chcę grać na instrumentach klawiszowych, i tworzyć muzykę syntezatorową, elektroniczną.

Jestem muzycznym samoukiem. Pierwszy profesjonalny syntezator (Korg Trinity) kupiłem na początku 2002 r.

Zadebiutowałem podczas festiwalu muzyki elektronicznej w Piszu "ZEF 2003 Reaktywacja" (występowali też: Biliński, Skrzek, Ścierański, Komendarek, Łosowski). Pod koniec 2003 r., moja muzyka prezentowana była w kilku audycjach radiowych Polskiego Radia i w Radiu Plus.

Na początku 2004 r. ukazały się moje 2 płyty (Tai Chi, Ocean Spokoju), wydane za pośrednictwem firmy Anymusic (Piotr Dygasiewicz).

W 2004 r., nawiązałem też muzyczną współpracę z Teatrem Nowym w Łodzi, gdzie m.in. skomponowałem muzykę do spektaklu Karola Wojtyły "Pod sklepem jubilera" w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego.

W połowie roku zagrałem w Szczecinie koncert dla TVP z okazji Dni Morza.

W 2005 r., nagrałem w Polsce i w Niemczech kilka muzycznych programów telewizyjnych dla TVP (reżyseria Bogdan Bogiel).

W 2007 r. powracam w pełni sił i z nową muzyką ;)

Remi

« powrót