muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Archiwum wiadomości

A.D. 966

A.D. 966

Dodano: 2009-03-03, przez Marqs
W marcu 2008 roku pojawiła się płyta  „A.D.966 - Promo CD", na której  znalazły się trzy nagrania: Początek, Lednica, Dobrawa. Autorem oprawy graficznej był  Pan Marcin Jankowski. Promo CD było słuchane w Anglii, Irlandii, Włoszech,  Niemczech i w Polsce. Utwory były prezentowane przez Pana Marka Kwiatkowskiego na antenie radiowej „EL-Stacji", natomiast nagranie „Dobrawa" zostało zamieszczone w fachowym czasopiśmie muzycznym „Estrada i Studio" (09/2008). Po blisko półtorarocznym okresie (październik 2007-marzec 2009) zakończono prace związane  z płytą  „A.D.966". Materiał powstał częściowo w Irlandii (Westport), całość została ukończona w Polsce (Gniezno). Prezentowane nagrania, to muzyczna opowieść o początkach państwa  polskiego. Na nośniku CD znajdzie się jedenaście utworów: 1. Stare dzieje, 2. Opowieść, 3. Początek, 4. Polanie, 5. Lednica, 6. Mieszko, 7. Modlitwa, 8. Chrzest, 9. Modlitwa II, 10. Dobrawa, 11. Gniezno. Autorem szaty graficznej  płyty jest  Pan Sebastian Szymoniak. Nagrania zostały skomponowane przez  Macieja Braciszewskiego. Płyta pojawi się w marcu 2009 roku.


Informację przekazał: Maciej Braciszewski.

Od redakcji

Jesteśmy z Wami od grudnia 2004 roku!

Tak, niedługo pstryknie nam 9 lat. Wiele się pozmniało, jednak strona jest wierna el-muzyce i swoim fanom. Chcielibymy podziękować wszystkim, z którymi jesteśmy i dla których ten serwis powstaje. Jak widać zachowaliśmy swój niekomercyjny charaker mający na celu jedynie popularyzację klasycznej muzyki elektronicznej w internecie.

Czy chcemy się rozwijać - tak. Piszcie do nas. Napiszcie czego nam brakuje, co warto promować. Jak często nas odwiedzacie i jaką muzykę tworzycie lub chcielibyście tworzyć.

Zapraszamy

czytaj więcej...