muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Archiwum wiadomości

Yarek powraca...... z klasyczną muzyką elektroniczną.

Yarek powraca...... z klasyczną muzyką elektroniczną.

Dodano: 2010-01-19, przez Marqs
Po kilkuletniej przerwie w produkcji klasycznej muzyki elektronicznej, zachęcony sukcesem płyt wydanych  w wydawnictwie GENERATOR (ostatnia płyta ORGANIX  pół roku utrzymuje się  w pierwszej trójce bestselerów wydawnictwa), zapowiedziami wydania kolejnych płyt przez wydawnictwa:
Ricochet Dream Label (materiał koncertowy z RG  2004 w Jeleniej Górze), oraz GENERATOR..... sięgnąłem po wybrane utwory z płyt wydanych wcześniej własnym sumptem i ponownie je nagrałem.

Nowa płyta nosi nazwę : Yarek & Friends i ukaże się nakładem wydawnictwa GENERATOR  w na początku 2010 roku (prawdopodobnie pod koniec lutego). Ta płyta to nie: "The best of" - wszystkie utwory zostały na nowo zaaranżowane i zmasterowane,  najważniejsze jednak  jest to, że w tym projekcie pojawili
się muzycy sesyjni którzy zmienili  charakter granej przez mnie muzyki:

-wokalistka Monika Załoga  (która  brała udział w produkcji CD  TRANCEYLVANIA )
- gitarzysta Karol Tejchman (który  brał udział w produkcji CD  DREAMS )
- perkusista Jurek Jędra (który  brał udział w produkcji CD Live Concert DELTA)
- skrzypaczka Karolina Wołyńska ( nowy nabytek w moich produkcjach)

Korzystając z ich pomocy, oraz wykorzystując wieloletnie doświadczenie zdobyte na międzynarodowych imprezach, nagrałem materiał który w zamyśle miał być połączeniem klasycznej elektroniki z muzyką etniczną, w nowoczesnych aranżach i brzmieniach. Trudno pisać o własnej muzyce, bo jest to bardzo subiektywne, jednak w opini innych ludzi, którzy mieli okazję posłuchać tej płyty wyszła REWELACYJNIE
Płyta będzie promowana w mediach internetowych, lokalnym polskim radiu Szczecińskim, oraz wykonana publicznie podczas styczniowego koncertu w Szczecinie .
Jak wsponiałem wcześniej w tym roku ukaże się też kolejna płyta z moją muzyką: RG 2004 koncert Brever, Degorski, Gibbons, która jak nazwa wskazuje jest zapisem z naszego wspólnego koncertu w teatrze Jeleniogórskim, podczas cyklicznej imprezy Ricochet Gatchering.
O terminie jej wydania powiadomię później.

Promocja płyty "Yarek & Friends" ruszyła pełną parą i od poniedziałku rozpoczynam jej "prezentacje"
Płyta będzie promowana w , lokalnym polskim radiu Szczecin, w audycji Moniki Petryczko w dniu  28.12.09 (audycja  z moim udziałem rozpocznie sie o godz. 17:30) oraz wykonana publicznie podczas styczniowych koncertów w Szczecinie .
 
Pierwszy z planowanych koncertów odbędzie się 10.01.2010. na scenie podczas imprezy WOŚP
 przy Galeri Cerfour o godzinie 15:45 (45 minutowy charytatywny koncert),  a drugi z koncertów 01.02.2010 godz 19:00 w Szczecińskim klubie "Kontrasty".
Niezależnie od tego Płyta będzie promowana w mediach internetowych, (radio  Toxyna FM, radio EL-Stacja)
 
Pozdrawiam i zapraszam do posłuchania audycji
Yarek

Od redakcji

Jesteśmy z Wami od grudnia 2004 roku!

Tak, niedługo pstryknie nam 9 lat. Wiele się pozmniało, jednak strona jest wierna el-muzyce i swoim fanom. Chcielibymy podziękować wszystkim, z którymi jesteśmy i dla których ten serwis powstaje. Jak widać zachowaliśmy swój niekomercyjny charaker mający na celu jedynie popularyzację klasycznej muzyki elektronicznej w internecie.

Czy chcemy się rozwijać - tak. Piszcie do nas. Napiszcie czego nam brakuje, co warto promować. Jak często nas odwiedzacie i jaką muzykę tworzycie lub chcielibyście tworzyć.

Zapraszamy

czytaj więcej...