muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Archiwum wiadomości

Nowa płyta Andymiana...

Nowa płyta Andymiana...

Dodano: 2010-04-30, przez Marqs
Andymian „The Lords and The Paupers" - nowy album

Pomysł na album "The Lords and The Paupers" (Lordowie i Nędznicy) narodził się w 2006 roku podczas drugiej edycji festiwalu "Elektroniczne Pejzaże Muzyczne", który odbywał się na dziedzińcu olsztyńskiego zamku - wtedy też powstały pierwsze utwory, które z czasem przearanżowałem. Gdy grałem koncert - patrząc na mury zamku - pomyślałem przez chwilę o tym, jak brzmiała by muzyka grana na syntezatorach w tamtych czasach, gdy zamek tętnił życiem. Jak tamci muzycy radzili by sobie, mając do dyspozycji taką masę brzmień. To podsunęło mi pomysł nagrania albumu zabarwionego lekko dworskimi, czasem barokowymi klimatami. Oczywiście do muzyki dworskiej podszedłem z dużym dystansem. Szukałem fabuły i pomyślałem, że jest coś, co łączy tamte czasy z dzisiejszymi. Otóż świat zawsze dzielił się i dzielić będzie na biednych i bogatych, głupich i mądrych, głodnych i sytych, uczciwych i oszustów, Lordów i Nędzników. Czyż np. dawnych stosów, na których palono niewinnych ludzi nie zastąpiły współczesne stosy internetowe, gdzie anonimowo pomawia się i szkaluje innych? A czy dawnych inkwizytorów nie zastąpili współcześni donosiciele? itd., itd. A najzabawniejsze jest to, że i tak wszyscy skończą tak samo - W Galerii Dusz (tytuł ostatniego, kończącego moją muzyczną opowieść utworu). 73 minuty muzyki, która jest aluzją do tych obłąkanych czasów - dawnych i obecnych. Płyta różni się brzmienowo od poprzednich, ale jest to zabieg zamierzony, gdyż zależało mi na jej specyficznym klimacie.   

Info. A. Mierzyński 

Od redakcji

Jesteśmy z Wami od grudnia 2004 roku!

Tak, niedługo pstryknie nam 9 lat. Wiele się pozmniało, jednak strona jest wierna el-muzyce i swoim fanom. Chcielibymy podziękować wszystkim, z którymi jesteśmy i dla których ten serwis powstaje. Jak widać zachowaliśmy swój niekomercyjny charaker mający na celu jedynie popularyzację klasycznej muzyki elektronicznej w internecie.

Czy chcemy się rozwijać - tak. Piszcie do nas. Napiszcie czego nam brakuje, co warto promować. Jak często nas odwiedzacie i jaką muzykę tworzycie lub chcielibyście tworzyć.

Zapraszamy

czytaj więcej...