muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Archiwum wiadomości

ARGH w Mogilnie

Dodano: 2015-07-31, przez Marek Kwiatkowski
Wzorem lat ubiegłych również w tym roku czeka nas w wakacje koncert muzyki elektronicznej. Do tej pory zapraszałem wykonawców krajowych, zarówno tych znanych w polskiej muzyce elektronicznej jak Tomasz Ostrowski, Robert Kanaan, czy Jarosław Degórski jak i mniej znanych jak Jakub Fijak, Maciej Braciszewski czy Piotr Lewandowski. Tym razem do Mogilna z pierwszym koncertem w Polsce przyjedzie 8 sieprnia duet z Norwegii o ciekawie brzmiącej nazwie ARGH (połączenie inicjałów członków tego duetu -  Andreasa Ronbecka i Glenna Henriksena). Duet gra muzykę w stylu synth-pop/synthrock, nawiązując brzmieniowo do przedstawicieli tego gatunku - Depeche Mode. Oprócz tego, że zagrają swoje utwory z płyty „Night in the city" z solowym koncertem wystąpi lider Glenn Main Henriksen, który zaprezentuje utwory ze swojej nowej płyty. Oprócz samej muzyki jak to ma miejsce na „Elektronicznym Weekendzie" będzie również miał miejsce profesjonalny pokaz laserów, króry przygotowuje firma PVision z Gniezna.  ARGH koncertuje nie tylko u siebie w Norwegii, ale bywają również w Niemczech, Szwecji czy Tajlandii.  Będzie jak zwykle okazja do rozmowy z wykonawcami, kupienia płyty. Organizatorem koncertu w ramach „Elektronicznego Weekendu" jest niekomercyjne radio internetowe „EL-Stacja" i Mogileński Dom Kultury. Patronatem honorowym koncert objął Burmistrz Miasta Mogilna - Leszek Duszyński.

ARGH

Od redakcji

Jesteśmy z Wami od grudnia 2004 roku!

Tak, niedługo pstryknie nam 9 lat. Wiele się pozmniało, jednak strona jest wierna el-muzyce i swoim fanom. Chcielibymy podziękować wszystkim, z którymi jesteśmy i dla których ten serwis powstaje. Jak widać zachowaliśmy swój niekomercyjny charaker mający na celu jedynie popularyzację klasycznej muzyki elektronicznej w internecie.

Czy chcemy się rozwijać - tak. Piszcie do nas. Napiszcie czego nam brakuje, co warto promować. Jak często nas odwiedzacie i jaką muzykę tworzycie lub chcielibyście tworzyć.

Zapraszamy

czytaj więcej...