muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Archiwum wiadomości

U-275

Dodano: 2017-07-27, przez Marqs
W dniu 05 sierpnia 2017 roku, w miejscowości Uraz nad Odrą, odbędzie się pierwsza edycja festiwalu muzyki elektronicznej. Wystąpią tacy artyści jak : Blindmachine & JDan Project, Asuntar, Loomeer, Katod i inni.
Imprezę rozpocznie utworem festiwalowym JDan Project, nawiązując nutkami do słynnego hitu U-96 pt. Das Boot, a tym samym do wizerunku festiwalowego plakatu. Będziemy mieli okazję posłuchać klasycznej muzyki elektronicznej z pogranicza berlińskiej szkoły będącej połączeniem muzyki sekwencyjnej z rockiem elektronicznym i kosmicznym ambientem w wykonaniu duetu Blindmachine & JDan Project. Asuntar zaś zabierze nas w świat sekwencyjno-ambientowych dźwięków, jakże namacalnie dotykających naszej wyobraźni. Gość z Czech - Loomeer swoimi pływająco sekwencyjnie-ambientowymi nutkami porwie nas w bezkres zmysłowości muzyki elektronicznej. Artyści bardzo sprawnie przy pomocy szerokiej palety dźwięków, niczym malarz przy użyciu pędzla i palety barw, namalują przed naszymi oczami wyśnione obrazy naszej wyobraźni i tym samym dotkną nimi naszych dusz i serc. Nasze ciała rozgrzeje swoim el-rockowym uderzeniem artysta ukrywający się pod pseudonimem Katod. Jego muzyka opiera się na wykorzystaniu zarówno syntezatorów jak i brzmień komputerów lat 80-tych. A wszystko to w połączeniu z wyrazistym uderzeniem perkusji oraz brzmieniem gitary zapewni iście rockowy klimat. Katodowi gościnnie będzie towarzyszył jego kolega syntezatorzysta Adam wraz ze swoim prototypem syntezatora. Główną część imprezy zakończy króciutki występ JDan Project z wokalistą Piotrem Paschke. Panowie swoimi nutkami wgryzą się w styl muzyczny określany mianem dark wave. Zrobi się przez chwilkę śpiewająco-wampirowo.
Na sam koniec festiwalu mamy coś dla odważnych el-artystów czyli nasze elektroniczne jam session, na którym postaramy się wyczarować zupełnie nowe dźwięki, a dzięki nim również nowe muzyczne obrazy. 
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych muzyką elektroniczno-obrazową oraz żądnych muzycznych i duchowych wrażeń na godzinę 17.00 do miejscowości Uraz (ok. 15km od Wrocławia).
U-275

Od redakcji

Jesteśmy z Wami od grudnia 2004 roku!

Tak, niedługo pstryknie nam 9 lat. Wiele się pozmniało, jednak strona jest wierna el-muzyce i swoim fanom. Chcielibymy podziękować wszystkim, z którymi jesteśmy i dla których ten serwis powstaje. Jak widać zachowaliśmy swój niekomercyjny charaker mający na celu jedynie popularyzację klasycznej muzyki elektronicznej w internecie.

Czy chcemy się rozwijać - tak. Piszcie do nas. Napiszcie czego nam brakuje, co warto promować. Jak często nas odwiedzacie i jaką muzykę tworzycie lub chcielibyście tworzyć.

Zapraszamy

czytaj więcej...