muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Jarosław Degórski - Organix

Jarosław Degórski

Organix

rok wydania: 2005

Jarosław Degórski - artysta, człowiek orkiestra, kompozytor, organizator licznych występów, imprez. To własnie na jednej z takich imprez podczas Ricochet Gathering 2005 w Kruszwicy miała swoją premierę płyta Jarosława Degórskiego "Organix".

Na CD odnajdziemy 10 kompozycji tworzących jedną spójną całość. Kompozycja "China Town" pełna jest niepokojących odgłosów, "Megatanika" wprowadza w pewien swoisty transowy sen.
W pełnej sekwencji kompozycji Degórski "dodał" głosy z "władcy Pierścieni" do utworu co czyni "Megatanikę" bardziej tajemniczą. "Delfina" i "Fluidion" (w tym drugim oprócz sekwencji i "głosów" słychać delikatną dynamikę)... kosmiczne sekwencje, to wizytówka tego albumu.
Pozostałe kompozycje utrzymane są w podobnym nastroju. Wplecione umiejętnie elektroniczne dźwięki, głosy, tworzą swoisty kobierzec muzyczny, pełen plam dźwiękowych, krajobrazów!, podróży, uniesień.

Świat muzyki Jarosława Degórskiego jest pełen niepokoju, kosmicznych dźwięków, poszukiwań.
Krążek sprawił, że poddałem się nastrojowi, tytuły kompozycji uległy swoistemu zamazaniu.
Ostatnia kompozycja to "Electronic view" pozycja bardzo nowoczesna... dynamiczna, wręcz nadająca się do tańczenia, zawiera fragmenty wypowiedzi muzyków uczestniczących w Ricochet Gathering 2004. Płyta "Organix" zawieraja sporą dawkę sampli, sekwencji, zmian rytmu, dynamiki. Co ważne, płyty bardzo dobrze się słucha. W natłoku wydawnictw "podobnych" jest "Organix" pozycją ciekawą, pozwala odpocząć po strudzonym dniu, oddalić się smutkom.

"Organix" jest Bramą do świata wyobraźni. Polecam.
Yaroo

« powrót