muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Przemysław Witucki - Na skrzydłach Nocy

Przemysław Witucki

Na skrzydłach Nocy

rok wydania: 2006

Dzień 28.08.2005 wrocławscy miłośnicy el dźwięków zapamiętają na długo.
Szczęśliwcy, którzy przybyli ostatniego dnia na "Święto Mąki" mogli uczestniczyć we wspaniałym przedstawieniu jakim był występ Przemysława Wituckiego.
Koncert ze wszechmiar niezwykły był częścią cyklu "Muzyka w ogrodach".
Po raz pierwszy w historii tego cyklu, obok muzyki klasycznej, piosenki aktorskiej, jazzu, obok muzyki filmowej, znalazła się muzyka elektroniczna.
Muzyka, która można usłyszeć, powstawała na przestrzeni ostatnich lat. Przemysław Witucki
wykształcenia muzycznego nie posiada. Chęć tworzenia, pasja, zaangażowanie, gra świateł
dały niesamowity efekt. Ogród Botaniczny niejeden raz gościł muzyków, widzów. Scena rozstawiona nad wodą, kusiła światłami...

Debiut fonograficzny był dziełem przypadku. Przemysław Witucki zaistniał dzięki "Estradzie i Studio". W czasopiśmie tym "przypadkowo" wziął udział w konkursie muzycznym i zdobył jedna z głównych nagród. Płyta ta nosi nazwę "Spacer po Niebie" i została wydana przez ANYMUSIC. Na płycie tej swoje kompozycje przedstawił także Sławomir Ruczkowski.
Koncert wzbogacił swoimi wierszami poeta wrocławski, Pan Aleksander Szklarczyk recytując wiersze z tomiku poezji "Tobie Boże, Tobie Człowiecze".

Zapowiedź występu (to wersja LIVE, transmitowana była też w Radio), kosmiczne dźwięki, odgłosy dzwonów, łagodne tło, dzwonki, to dopiero był przedsmak tego, co usłyszeć można było podczas koncertu. "Ogród Muz" monumentalny utwór, przypominał mi stylem wcześniejsze dokonania Petera Seiler-a, sączące się dźwięki okraszone sekwencerową barwą, skrzypce, coś ulotnego, chwytającego za serce i nie dające wytchnienia. Kompozycja, po wielu odsłuchach, tylko odkrywa swe tajemnice, pobudzając wyobraźnię.
Po krótkiej recytacji wiersza dodającego swoistego smaku muzyce Przemka Wituckiego jak przyprawa... następują...
Głosy, które są wstępem do kolejnej melodyjnej kompozycji "Taniec Słonecznych Dzieci", można go od dawna usłyszeć w Wirtualnej Polsce. Bębny, pianino, sekwencer, skrzypce, kojąca muzyka dla osób wrażliwych - sprawia, że serce aż rośnie. Kompozycja broni się sama, wrażenie etniczno-melodyjnego mariażu, polanego łagodnym sosem.
Rozmowa kosmonautów, dźwięki pianina, spokojnie, bardzo spokojnie... taki jest "Porozmawiajmy O Niebie".
Wstęp jak do Randez-Vous Jarre'a zaskakuje w kolejnej kompozycji, bardziej agresywnej, budzącej. To wstęp do sampli, skromnego beatu, wrażenie grozy, nieuchronności, owiewa niczym płomień. Do instrumentarium zaproszona zostaje gitara akustyczna, flet.
...Chwila wytchnienia, wyciszenia to kolejna recytacja poezji.
Podziękowania, i kończąca występ kompozycja. Kompozycja, która otwierała koncert.

Płyta stonowana, zaskakująca, melodyjna. Nieczęsto spotyka się takie wydawnictwo. Okładka przyciągająca wzrok niczym magnez jest autorstwa Artura Łobodzińskiego.

Płyta dla osób szukających chwili spokoju, swoistej oazy, dla miłośników ciekawych aranżacji, el-muzycznych dźwięków. Jeśli szukasz ucieczki od szkoły berlińskiej to koncert dla Ciebie. Słów zwyczajnie brak...
Brawo panie Przemku! Czekamy na więcej.

Kompozytor o płycie:
"Cieszę się, iż po pięciu latach grania, komponowania, mogę zaprezentować większej ilości osób kilka moich ulubionych utworów i że ma to wszystko bardzo ładny i profesjonalny wygląd. Z całego koncertu, najważniejsze są dla mnie jego cztery ostatnie minuty. Są pełne miłości i niesamowitej siły... Płytę, dedykuję najbliższej rodzinie, wspaniałej koleżanki - Eli, której nie ma już pośród nas"

Ważna informacja: "Płyta jest odstępowana na zasadzie zwrotu kosztu jej produkcji plus koszty przesyłki. Wynosi to około 13 PLN za wszystko"
Wydawnictwo można otrzymać pisząc na adres Przemka Wituckiego
wituckiprzemek@wp.pl albo melangemusic@wp.pl

- Ostrów Tumski Światłem Malowany
- Ogród Muz (wstęp)
- Taniec Słonecznych Dzieci
- Porozmawiajmy O Niebie
- Spacerując Z Gwiazdami
- Świat W Twoich Oczach
- Ogród Muz (finał)

 
Yaroo

« powrót