muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Vanderson - Music In My Mind

Vanderson

Music In My Mind

rok wydania: 2008

Album Macieja Wierzchowskiego „Music in my mind" został zrealizowany w latach 2007 - 2008 .Składa się z dziesięciu bardzo urozmaiconych brzmieniowo i aranżacyjnie kompozycji.Utwory ocierają się o „klasyczną elektronike" oraz nagrania nowoczesnej muzyki elektronicznej.
Początek to „Music in my mind - intro", bardzo melancholijny kawałek,który jakby jest muzyczną nostalgią za czymś co już bezpowrotnie odeszło.
„Toatal destruction" - to motoryczne sekwencyjne sola ,które ujadając się nawzajem są nanizane nerwistymi samplami - jest to coś energetycznego co stanowi odskocznie od nostalgicznego początku tego albumu.
W utworze „Destination - road 1", Vanderson zachacza o rejony klasycznego „elektro - popu" - wiele tu z ducha nagrań Władka Komendarka, z jego el produkcji - chodzi o końcówkę lat 80 - tych.
Bogatctwo użytych tu samplowanych brzmień i nietuzinkowych aranżacji,wyróżniają tą kompozycje na tym krążku.
Równie interesująca wypada „Paranormal" - kompozycja transująca,sekwencyjna i posiadająca element tajemniczości - sluchacz może nie dokońca swoją percepcją oganąć te fascynujące,pulsujące el dżwięki.
Z kolei kawałek "Elements" - ociera się się o estetykę ambitnej muzyki „Pop" - soczyste o ciepłych barwach sola syntezatorowe,nadają temu albumowi spontaniczności i wigoru.
Następny utwór „Project 79", to już zupełnie inne muzyczne el klimaty - mocne kropy perkusyjne wraz z bogatą paletą samplowanych dżwięków dają interesującą mieszankę nowoczesnej el muzyki.
Maciek Wierzchowski nie był osamotniony w tworzeniu tego materiału.W utworze „Hoogie",debiutuje tu kilkuletni syn Vandersona - bardzo to urokliwa i sympatyczna kompozycja.Motoryczna ścieżka perkusyjna okraszona jest zgrabnie dodanym głosem rozbawionego dziecka.
Cały album kończy urokliwa kompozycja „Destination road - Part 2".
Polecam ten album nie tylko fascynatom el muzyki ale również wszystkim otwartym na nietuzinkową,nowoczesną muzykę elektroniczną.

http://www.generator.pl/x_C_I__P_5713458-5710001.htmlMariusz Wójcik (Mari

« powrót