muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Keller & Schönwalder - The Reason Why... Live at the Jodrell Bank

Keller & Schönwalder

The Reason Why... Live at the Jodrell Bank


Lubię muzykę wykonywaną przez Kellera i Schönwaldera.
Spotkanie tych dwóch indywidualności dało początek serii płyt, koncertów i wspólnych pomysłów.
Jednym z takich koncertów był zarejestrowany w planetarium Jodrell Bank 10 czerwca 2000 roku.

Pierwszy utwór to "uczta" dla miłośników el-muzyki. Ponad 45 minut wspaniałego, hipnotycznego klimatu.
Pierwsze 15 minut kojarzy sie z kosmosem - słychać głosy, można się zrelaksować i sięgnąć gwiazd. Jest to spokój pozorny, track nabiera rozpędu poprzez dodanie kilku dzwięków, sekwencera.
Podtytuł mówi sam za siebie, wkracza "Firewalker". Panowie K & S wiedzą jak grać el-muzykę, utwor wprowadza w stan transowy, podkreślany dynamiką, kolejny etap to piękne solówki na syntezatorach, zmiany "tempa". Koniec utworu spokojny relaksujący ale czy mogłby być inny...?
"Beyond the Sea" to spokojny utwór słychać w nim ręke Schonwaldera. Ciekawa rytmika, "odgłosy natury" i znów zmiana tonacji, dzwięków by dojść do finału.
"Tempus Fugit" najkrótszy track na płycie organowy, nie wiem czy to zabieg celowy ale psuje mi odbiór i wsłuchanie się w utwór charakterystyczne "trzeszczenie", moim zdaniem zupełnie niepotrzebne.


Poza jednym małym "zgrzytem" w postaci ostatniego utworu płytka "The Reason Why..." dostarcza ciekawych przeżyć. Kto nie miał możliwości wysłuchania płyt duetu Keller & Schönwalder, powinien jak najszybciej nadrobić zaległości.

Płyta wchodzi w skład limitowanego wydawnictwa "Vier Drei Zwei", można ją też nabyć oddzielnie.

 
Yaroo

« powrót