muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Keller & Schönwälder - The The Two Piece Box

Keller & Schönwälder

The The Two Piece Box

rok wydania: 1999

Duet Mario Schönwäldera i Detlefa Kellera ma już ugruntowana pozycję na el-muzycznym rynku.

Współpraca na przestrzeni lat zaowocowała całkiem sporą ilością wysokogatunkowej muzyki elektronicznej.

Album, który ujrzał światło dzienne w 1999 roku "The The Two Piece Box" różni się troszkę od wspólnych dokonań. Różni się od materiałów skomponowanych pod wspólnym szyldem.
Na CD znajdują się dwie kompozycje (stąd też i nazwa krążka), każda skomponowana przez jednego z muzyków.

Pierwsza kompozycja "Another Temptation" trwający prawie 34 minuty to dzieło Detlefa Kellera. Utwór rozpoczynający sie dość niewinnie przechodzi swoista metamorfozę, pastelowe barwy, odrobina dynamiki, solówkowe szaleństwa po klawiszach dają w efekcie całkiem miłą kompozycję, która nie nudzi sie po nawet po długim obcowaniu z tą muzyką.
Druga kompozycja "The Quiet Room - Final Mix" to autorski projekt Mario Schönwäldera również trwający ponad trzydzieści minut to klimatyczna El-muzyka najwyzszego sortu. Album traktuje bardzo sentymentalnie często do niego wracam. Nie ukrywam, iż brakuje mi czasami tych charakterystycznych kompozycji Schönwäldera, szkoda tylko że ta kompozycja to "ostatnia" kompozycja jaka ujrzała światło dzienne solo.
Kolejne utwory były już "nagrane"  w kooperacji z innymi muzykami. Obie kompozycje to dwie oddzielne wizje muzycznych opowieści co wychodzi krążkowi zdecydowanie na dobre. Dwóch różnych artystów, dwie autorkie kompozycje - jeden godny polecenia album.
Yaroo

« powrót