muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Jarosław Degórski - Live Electronic Concert 2005

Jarosław Degórski

Live Electronic Concert 2005

rok wydania: 2005

Dzięki uprzejmości Jarka Degórskiego miałem okazje uczestniczyć w jakże pieknej i spontanicznej imprezie. Koncert, a właściwie spektakl jest dziełem  czterech muzyków. "Aktorzy" przedstawiający el-muzyczne pejzaże to: Jarosław Degórski (Klawisze), Konrad Jakrzewski (klawisze - "połowa" duetu Remote.Spaces), Jerzy Jędra (perkusja elektroniczna) oraz Karol Tejchman (gitara elektryczna).
"Live Electronic Concert 2005" odbył sie w szczecińskim klubie "Delta" dnia 20.02.2005.
Płyta występuje w dwóch wersjach jako nośnik audio oraz płyta DVD, gdzie dodatkowo możemy podziwiać w całej okazałości występ artystów.

Całość zmontowana i wydana własnym sumptem, jest to zjawisko coraz bardziej powszechne w dobie "niechęci" do niekomercyjnej muzyki.
Niestety nie dotarłem na w/w koncert i naprawdę jest czego załować.
Jednak z pomocą nowoczesnych technologii, mogłem nadrobić zaległości.
Koncert rozpoczyna się od kompozycji "Minaret" z płyty "Dreams" i już od początku widać zamysł swoistego przedstawienia.
Kompozycje przedstawione z kilku płyt Jarosława Degórskiego tworzą swoistą wyprawę w el-muzyczny świat refleksji.

"Minaret" zyskuje zupełnie nowe brzmienie, wydłużony z dodatkowymi dźwiękami, klawiszy, gitary i perkusji aranżacje, świeża improwizacja, wyświetlane obrazy, dodatkowe instrumenty, cała otoczka występów na żywo tworzy swoistą enklawę zapomnienia.
W kompozycji "Bagiro" jakże miły akcent obecny na koncertach przedstawienie muzyków wraz z mini występami... to wszystko to tylko skrawek. Aż chciałoby się zakrzyczeć: -Nie to nie może być już koniec.

Bywałem niejednokrotnie na tym koncercie, nie nudziłem sie ani minuty, kompozycje z płyt "Global", Dreams", oraz "Fale" odmienione zaskakują.
Koncert z pewnością godny zapamiętania, multimediale animacje, okraszone dźwiękami klawiszy , solowki gitarowe, dynamiczna perkusja, znakomici muzycy, wspaniała "urzekająca muzyka" oto dlaczego warto zaopatrzyć się w to wydawnictwo.

Jeżeli miałbym wystawić ocenę jakość/cena bez zastanowienia produkt nie mający konkurencji w swojej klasie cenowej.
Tak oceniam ten album - jestem pod dużym wrażeniem.

Płyty DVD lub CDR Audio można zamawiać bezpośrednio:

http://www.degorski.art.pl/index2.html

kwiecień 2005

 
Yaroo

« powrót