muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

el_vis - Moozg elektronowy

el_vis

Moozg elektronowy

rok wydania: 2005

W "Wieściach z el-frontu" (w bieżącym numerze) zostało pokrótce przedstawione oryginalne przedsięwzięcie pn. "OLD-SKOOL". Pierwszą kasetą z ciekawie zapowiadającej się serii jest "Moozg elektronowy" el_vis'a. Artysta ten znany jest z pewnością pewnej liczbie fanów nie tylko z działalności kompozytorskiej. Co tym razem serwuje potencjalnym słuchaczom?
Tytuł wydawnictwa (a także poszczególnych utworów) niejako znów sugeruje coś niecodziennego (vide recenzja "Połowów w morzu szumów" z 1/2005 nr AV). I w pewnym sensie tak jest. Niektóre kompozycje zamieszczone na taśmie mogą zaskoczyć niejednego fana swoją melodyjnością. Jednakże występujące prawie w każdym utworze sekwencyjne tło uzmysławia, że twórczość artysty bliska jest "starej szkole elektronicznej". Łączenie zaś różnych stylów wcale nie musi być minusem, jeśli jest tylko umiejętnie zrealizowane. Moim zdaniem kolejnej produkcji el_visa nie można nic specjalnego zarzucić, choć przy niektórych nagraniach miewam nieodparte uczucie, że materiał był przygotowywany w małym pośpiechu (oczywiście mogę się mylić). Coś miłego dla ucha (bez wymagania szczególnego zaangażowania słuchacza) ale bez "lukrowania". Kasetę przesłuchiwałem wiele razy i doszedłem do wniosku, że szczególnie nadaje się ona do uspokajania codziennego "pędu".
Co można powiedzieć tytułem zakończenia? Start "OLD-SKOOL" uznaję za udany. Właściwe miejsce do wydawania takiej muzyki jaką tworzy m.in. el_vis i jemu podobni.

Recenzja zamieszczona dzięki uprzejmości serwisu Astral Voyager

AV 03/2005
Grzegorz Skwarliński

« powrót