muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Polaris - Re:transmission

Polaris

Re:transmission

rok wydania: 2005

Album "Re:transmission" to bardzo dobra porcja porządnej muzyki. Polaris wydał swój pierwszy album "Live". Jest to zapis koncertu, który miał miejsce w Gorlicach w tym roku (2005) na 7 już odsłonie Festiwalu Ambient.

Krążek rozpoczyna "Introduction" jest to zapowiedź występu Polarisa przez Jerzego Kordowicza. Berlińskie znane poniekąd sekwencje, niepokojące odgłosy, "Crumbling" mocny sekwencyjny kawałek powoli rozpędzający, potęgujący napięcie, dynamiczny - klimat!
CD nie nuży po wielokrotnym odsłuchu. Utwory "Code:Voice" i "A Way Back" znane już z CD "Moo'n'Sequences" w Gorlicach brzmiały jeszcze lepiej. Pozostałe utwory, "Recovery Time", "Ab Ovo", "Aroborentum", "Transmission" zostały skomponowane z myślą o prezentacji na Ambiencie.

Kompozycje spokojne, miejscami sekwencyjne berlińskie, nawet dynamiczne (dub.?), dźwięki ambientu, "kosmiczne" ("Recovery Time"), wyciszające, działające na wyobraźnię ("Transmission").

Polaris wydał płytę pełną różnorodności, na koncercie słychać było nowe umiejętnie dodane elementy muzyki. Nieczęsto się zdarza, aby na CD z zapisem koncertu znalazły się tylko dwie wcześniej znane kompozycje!

Płytę "Re: Transmission" powinien nabyć każdy miłośnik szkoły berlińskiej. Album w mojej prywatnej ocenie zaliczam do kanonu el-muzyki. Polecam!


CD dostępna na stronie Polarisa

 
Yaroo

« powrót