muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Krzysztof Leszczyński

(spawngamer) Witam. Dawno nie było o Tobie Krzysztofie słychać. Co porabiałeś przez te 5 lat?

Długo trwało, fakt, zebranie szczątków moich dokonań twórczych i stworzenie z nich czegoś w jednym opakowaniu. W końcu jednak się udało.

(spawngamer) Twój debiut to...:

... „Channel of consciousness" zbiór nagrań powstałych w latach 1998-2002. Muzyka inspirowana wieloma wydarzeniami związanymi z własnymi przeżyciami. Budowanie świadomości oraz wzbogacanie jej własnymi doświadczeniami. Muzyka wytworzona w pełni na trackerach i Yamaha MU50.

(spawngamer) Jaka jest Twoja nowa propozycja płytowa?

Jest to zbiór kompozycji, które powstały przy pomocy komputera, modułu brzmieniowego Yamaha MU50 oraz instrumentów wirtualnych. W niektórych utworach słychać dźwięki gitary granej na żywo a następnie przetworzonej komputerowo. Chciałem, aby nagrania zawarte na Inversion scheme były melodyjne a zarazem nie popadały w banał. Produkcja w zasadzie nie jest profesjonalna tzn. całość została wykonana przeze mnie - w domu (brak zewnętrznej wytwórni fonograficznej).

(spawngamer) Co było inspiracją dla całości czy poszczególnych utworów?

Często obserwuję to, co się wokół mnie dzieje. Może wydawać się komuś banalne drzewo całe w śniegu stojące samotnie i nie pasujące do rozpędzonego świata. Dla mnie może być ono wspaniałym tematem inspirującym mnie do poznania harmonii, jaka panuje w naturze (nature's act). Wiele inspiracji rodzi się również podczas uczestnictwa w imprezach z muzyką elektroniczną. Takim moim osobliwym marzeniem jest wspólny występ z którymś z moich muzycznych przewodników, jest ich wielu w Polsce. Utwór The perceptible freedom powstał po niesamowitych wrażeniach, których dostarczył mi Jean Michel Jarre w Gdańsku 26.08.2005.

(spawngamer) Jaki rodzaj elektroniki grasz? Według mnie ME...

Nigdy nie potrafiłem sklasyfikować swoich utworów tak więc zawsze mówiłem, że jest to muzyka elektroniczna w tradycyjnym (może oklepanym) stylu. Ja jednak właśnie kocham taki styl muzyki, na jakim się wychowałem. Oczywiście nowe brzmienia otwierają kolejne pokłady inspirujących działań.

(spawngamer) Skąd inspiracje?

Inspiracje do tworzenia swojej muzyki czerpię z percepcji rzeczywistości w sposób badawczy oraz z muzyki innych twórców.

(spawngamer) A gdzie szukasz swych muzycznych autorytetów?

Tangerine Dream, Jean Michel Jarre, Vangelis, Kayanis, Future Sound of London, AquaVoice itp.

(spawngamer) Jakoś słabo z dystrybucją Twych dokonań...

Właściwie obie płyty są znane jedynie moim znajomym, którym je sprezentowałem.
Może właśnie dzięki www.mooza.pl ktoś jeszcze zechce zagłębić się w moje muzykowanie.

(spawngamer) Szczerze mocno się kamuflujesz. Bardzo ciężko było znaleźć Twoją stronę...

Liczę mocno na zmianę tego stanu rzeczy ;-)

(spawngamer) Co obecnie tworzysz?

Teraz pracuję nad nowym materiałem, trochę mi się powiększyło instrumentarium, więc liczę na uzyskanie muzycznych wariacji w milszym dla ucha kolorycie. Usilnie też szukam wokalu do sporadycznych nagrań w klimacie około etnicznym.

Jeśli można, to chciałbym również zachęcić wszystkich, aby wspierali twórczość elektroniczną, aby nie była wyłącznie muzyką niszową (mam nadzieję, że nikogo nie obraziłem), choć ten stan posiada również pewne walory.

Pozdrawiam wszystkich.
Krzysiek Leszczyński

spawngamer

« powrót