muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Paweł Wawrzyniak


(spawngamer) Pierwsze pytanie:  kim jesteś ?

Ja , Paweł Wawrzyniak zwany wawrzynem , mieszkam w Poznaniu , gdzie w 1966 roku pierwszy raz w życiu wciągnąłem w płuca powietrze.

Od czasu ukończenia szkół cały czas jestem elektronikim - taki jest mój zawód wyuczony i wykonywany.

Choć nie znam nut (całkowity braku wykształcenia muzycznego) , to umiem nazwać dźwięki , co bardzo pomaga mi w komponowaniu. Sam nauczyłem się grać na gitarze i dzięki temu pierwsze autorskie utwory powstały ponad 20 lat temu. Można ich posłuchać na mojej stronie - www.wawrzyn.com.pl

 

(spawngamer) Jak to się stało że nagle z rocka rozbłysnęło u Ciebie zainteresowanie el muzyką?

To nie tak. Muzyka elektroniczna fascynowała mnie od zawsze , równolegle z rockową  , ale dopiero PC umożliwił mi jej realizację. Nadal biorę udział w projektach rockowych , wszak gitara jest jedynym instrumentem o którym mogę powiedzieć że potrafię na nim grać.

 

(spawngamer) Czy mógłbyś rozszyfrować tytuł płyty i poszczególnych utworów?

Tytuł płyty powstał z połączenia słowa elektronic , określajacego styl muzyki ,oraz mojego pseudonimu wawrzyn. Taki elektroniczny wawrzyn ;). Tytuły utworów są albo przypadkowymi zbitkami literowymi ( boui , kesa , disssa , meku , mody , vbv) albo spontanicznie wymyśloną nazwą własną (kolonkoski i myki).

 

(spawngamer) Czy mógłbyś przynajmniej określić co dany utwór ma wyrażać?

Moja muzyka ma wyrazić mnie , nastrój , wrażenie , jest impresją , opisem mojego nastroju. Nie chcę odbiorcy narzucać konkretnej interpretacji , m.i. dlatego takie tytuły , chciałbym aby to słuchacz odnalazł klimat który tam ukryłem.

 

(spawngamer) Czy mógłbyś powspominać powstawanie płyty, proces twórczy - czyli jak , na czym , kiedy i co było inspiracją?

W maju 2004 roku ujrzała światło dzienne płyta ELEKTRZYN. Nie przyszła znikąd - ta muzyka była we mnie od dawna. Słychać na niej inspiracje moimi mistrzami - od lat są nimi Kratftwerk , Klaus Schulze i Tangerine Dream , ale też są ślady tego co mnie otacza , świata i jego zawartość. Utwory powstawały od 2002 roku , po dwóch latach mogłem z nich stworzyć płytę. Pracowałem na skromnym sprzęcie -mikser Phonic 1002 , Casio CTK-811 , gitara lutnicza , multiefekt Digitech RP-1. Sercem ministudia był PC (Duron 700MHz) z kartą Sound Blaster 5.1 Platinum Live. Używałem 2 programów: sekwensera MagixMusicMaker G6dL oraz trakera Buzz.

 

(spawngamer) Jakie plany na przyszłość?

W przygotowaniu są 2 płyty: ELEKTRZYN II i GUITARZYN (muzyka oparta o gitarę jako główny instrument melodyczny , ale nie pozbawiona elektronicznych wstawek). Ponadto zacząłem się udzielać w projekcie NANOSECOND (tworzony wspólnie z Darkiem "Stormahawk" Basińskim) oraz grupie heavy rockowej Mushrooms gdzie gram na gitarze basowej. Moim marzeniem jest doba trwająca 32 godziny - miałbym wtedy więcej czasu na muzykę.

 




spawngamer

« powrót